Odcienie szarości zdominowały projektowanie wnętrz. Sprawdź dlaczegoSzary to kolor, który jest zarówno klasyczny, jak i nowoczesny. Jest ponadczasowy i może być użyty w niemal każdym pomieszczeniu w Twoim domu. Jeśli szukasz sposobu na stworzenie relaksującej przestrzeni, która jest również stylowa, szary jest doskonałym wyborem. Wybierając odcień szarości do wykorzystania w domu, pamiętaj o nastroju, który próbujesz stworzyć. Jasny szary stworzy spokojne i kojące środowisko, podczas gdy ciemny szary będzie odważny i ostry.

Jasnoszary

Jeśli szukasz stworzyć lżejszą, spokojniejszą przestrzeń, jasny szary jest doskonałym wyborem dla ścian. Jest to świetna opcja dla pomieszczeń, w których chcesz uniknąć tworzenia zbyt ciemnej i nastrojowej atmosfery. Jasny szary sprawdza się w kuchniach i pokojach rodzinnych. Jest to świetny kolor, jeśli chcesz, aby twoje ściany wyglądały trochę jak białe, ale nie jesteś pewien, czy jesteś gotowy, aby zobowiązać się do pełnej białej ściany. Możesz również użyć jasnoszarego, aby połączyć różne palety kolorów razem. Na przykład, parując jasnoszare ściany z białymi lub naturalnymi drewnianymi meblami.

Ciemnoszary

Jeśli chcesz mieć bardziej śmiały, ostry wygląd, ciemny szary jest świetnym wyborem. To mądra opcja dla stworzenia kontrastu pomiędzy jasnymi i ciemnymi elementami w Twojej przestrzeni. Ciemnoszare ściany zrównoważą jasność białych mebli i wykończeń z naturalnego drewna. Ten kolor jest również dobrą okazją do zabawy z kontrastującymi paletami. Możesz sparować ciemnoszare ściany z odważnymi czerwonymi lub turkusowymi akcentami. Jest to świetny sposób na dodanie zainteresowania do pokoju bez konieczności całkowitego odnawiania wystroju.

Sofa/kanapa

Elegancka i nowoczesna, kanapa szara może być centralnym punktem każdego pokoju. Ważne jest jednak, aby rozważyć, jak będzie pasować do Twojej przestrzeni. Na przykład, jeśli masz dużo dodatkowej przestrzeni wokół sofy, możesz umieścić ją w środku pokoju, aby nie przeszkadzała innym meblom. Jeśli jednak masz ciasne kwatery, rozważ mniejszą kanapę lub loveseat. Oprócz stylu i projektu, powinieneś również wziąć pod uwagę komfort przy wyborze. Możesz zdecydować się na taką, która jest ekstra pluszowa lub ma dużo poduszek. Alternatywnie, można zdecydować się na jeden, który jest bardziej twardy, tak, że można siedzieć w nim przez dłuższy czas bez uczucia dyskomfortu.

 

Autor