Meble w stylu tradycyjnym to świetna i uniwersalna opcjaTradycyjny salon może być wspaniałym miejscem do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Niezależnie od tego, czy oglądasz film, czytasz książkę, czy cieszysz się popołudniową herbatą z przyjaciółmi, nie ma lepszego miejsca niż salon,. Z odpowiednim ustawieniem mebli i kilkoma spersonalizowanymi akcentami, Twój salon może być przyjazną, przyjemną przestrzenią, w której wszyscy będą się gromadzić.

Dodaj dywanik i inne miękkie akcenty

Po ustawieniu mebli dodaj dywan, aby zdefiniować przestrzeń i zapewnić miękkie lądowanie dla stóp gości. Wybierając dywan do salonu, pamiętaj, że jego skala, kolor, wzór i tekstura będą widoczne, więc wybierz mądrze. Dywanik może być również świetnym miejscem do dodania koloru, jak w poniższej aranżacji, gdzie różowy dywanik wnosi kolor do przestrzeni, podczas gdy wypoczynek jest utrzymany w neutralnym tonie. Szara kanapa zdecydowanie sprawdzi się w tej tradycyjnej aranżacji

Zorganizuj przestrzeń za pomocą akcesoriów

Kiedy meble są już poukładane, możesz zacząć dodawać akcesoria, takie jak rośliny, dzieła sztuki i lampy dla dodatkowego zainteresowania i organizacji. Użyj roślin w słabo oświetlonych obszarach lub aby rozbić przepływ długiej, otwartej ściany. Na przykład, poniższa aranżacja zawiera trzy duże rośliny doniczkowe, w tym figę skrzypcową i filodendron, na niskich półkach na książki, które pomagają stworzyć otwartą przestrzeń ściany, zapewniając jednocześnie dużo zieleni. Możesz również wykorzystać półki jako sposób na zorganizowanie przestrzeni. Na przykład półki na książki poniżej są podzielone na różne sekcje z dekoracyjnymi koszami, tworząc funkcjonalny i dekoracyjny sposób na utrzymanie rzeczy zorganizowanych i łatwo dostępnych.

Nie zapomnij o oświetleniu i sztuce

Nie można zapomnieć o pozostałych dwóch głównych elementach salonu: oświetleniu i sztuce. Oba te elementy mogą być wykorzystane do stworzenia spójnego wyglądu w Twoim salonie. Na przykład, możesz użyć tego samego schematu kolorów w swoich dziełach sztuki i akcesoriach, aby związać wszystko razem. Wybierając sztukę do salonu, pomyśl o tym, jak będzie się ona odnosić do Twoich mebli. Na przykład, jeśli masz dużo drewna w swojej przestrzeni, możesz chcieć pozostać z dala od dzieł zawierających odważne, jasne kolory. Zamiast tego wybierz prace z neutralnymi kolorami, jak czerń i biel, lub nawet monochromatyczne kawałki.

 

Autor